[Wystawa] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W RACIBORZU

20 lat Harry`ego Pottera w Polsce! Rozstrzygnięto Ogólnopolski Konkurs Plastyczny w bibliotece

wystawaBez uroczystego finału z udziałem publiczności, ale za to z wirtualną wystawą… Takiego rozstrzygnięcia konkursu w raciborskiej bibliotece jeszcze nie było! Dziś poznaliśmy laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „20 lat Harry`ego Pottera w Polsce”, w którym wzięło udział aż 699 uczestników z całej Polski!

Tym razem przedmiotem konkursu było wykonanie ilustracji, pracy komputerowej, kukiełki lub pacynki tematycznie związanej z bohaterami serii „Harry Potter” J.K. Rowling. Prace najczęściej przedstawiały: Harry`ego Pottera, Rona, Hermionę oraz Zgredka. Nie zabrakło również „czarnych charakterów”: lorda Voldemorta czy Bellatriks Lestrange.

wystawa

Prace oceniane były w następujących kategoriach wiekowych: kategoria I – do lat 6, kategoria II – od 7 do 10 lat, kategoria III – od 11 do 14 lat, kategoria IV – powyżej 15 lat, kategoria V – rodzinna (prace wykonane przez dzieci, które nie ukończyły 18 roku życia i ich rodziców lub prawnych opiekunów).

Oprócz Raciborza i powiatu raciborskiego, prace nadesłano także z Warszawy, Białegostoku, Płocka, Rzeszowa, Gdyni, Lublina, Krakowa, Szubina, Serocka, Nowego Sącza, Zakopanego, Łeby, Myszkowa, Gliwic, Gdańska, Katowic, Dąbrowy Górniczej, Wrocławia, Rybnika, Milejowa, Ustki, Włocławka, Mielca, Trzcińska-Zdroju, Kołobrzegu, Łodzi, Oleszyc, Tucholi, Żyrardowa, Wasilkowa, Kłobucka, Zabrza, Tychów, Słupska, Ludźmierza, Zamościa i Żor.

wystawa

Wyniki i zdjęcia nagrodzonych prac dostępne tutaj: https://www.biblrac.pl/pl/site/wydarzenie/2135-ogolnopolski-konkurs-plastyczny—-20-lat-harry–039-ego-pottera-w-polsce—.html

Organizatorzy konkursu informują, że laureaci mogą zgłaszać się po nagrody osobiście w EURECE-Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży przy ul. Kasprowicza 12, po ponownym otwarciu biblioteki (póki co biblioteka jest zamknięta do 25 marca). Osoby, które nie mogą zgłosić się osobiście po nagrody, proszone są o kontakt telefoniczny z EUREKĄ- Wypożyczalnią dla Dzieci i Młodzieży pod nr tel. 32 415 37 24 wew.26 do dnia 20 kwietnia.

– Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach. Nagrodzone prace, póki co można oglądać w sieci. Oczywiście po otwarciu biblioteki zapraszamy wszystkich do osobistego zwiedzania wystawy  – mówi Małgorzata Szczygielska, dyrektor MiPBP w Raciborzu.

Nadesłała: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu