[Relacja] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W ZAWIERCIU

Internetowa Noc Bibliotek dla Dzieci

spotkanieZa nami wieczór pełen niespodzianek, łamigłówek, szyfrów, zadań praktycznych i wyjątkowej kreatywności. 10 czerwca 2020 r. przygotowaliśmy dla naszych Czytelników moc atrakcji online. Pierwsza Noc Bibliotek dla Dzieci online, cieszyła się dużym zainteresowaniem. Nasze wydarzenie objęło swym zasięgiem 5241 użytkowników.

Przeprowadziliśmy Was przez pięć literackich krain. Każda wyjątkowa i zwracająca uwagę na najistotniejsze elementy. Do każdej krainy doskonale wprowadzał przygotowany przez bibliotekarzy film. Na moment mogliśmy poczuć się jak pierwszoplanowi aktorzy. Przygotowaliśmy kostiumy, eksponaty i wyjątkowy wystrój. Chcieliśmy oddać atmosferę i klimat odwiedzanych krain. Obok ciężkiej pracy, zaangażowania w przygotowania, było dużo zabawy i jeszcze więcej uśmiechu. Każdy gest, każde słowo, było ściśle ustalone i zaprogramowane w cykl naszych działań.

kostkiCieszymy się, że w filmikach wystąpili też nasi goście – wspaniała aktorka Milena bohaterka Krainy Fantazji i Krainy Dinozaurów, niesamowicie uzdolniona Daria z Krainy Alicji w Krainie Czarów, która swym tańcem pozwoliła nam uwierzyć w magię, a także dbający o bezpieczeństwo wszystkich szturmowiec Piotr z Krainy Star Wars. Wielkie podziękowania kierujemy też do naszego montażysty Karola, który pod czujnym okiem mamy, stworzył niesamowite filmy.

kostkiPrzez pięć godzin naszych relacji towarzyszyła nam radość z interakcji, zadowolenie z dobrze wykonanych zadań, a także podziw za spryt i pomysłowość naszych odbiorców. Przełamywanie szyfrów, zagadki logiczne, odczytywanie Kodów QR z zaszyfrowanym tytułem książki, czy układnie wirtualnych puzzli, okazały się niezwykle ciekawym doświadczeniem. Każdy z naszych uczestników popisał się zaangażowaniem i fantazją.

Kraina Fantazji stała się miejscem pełnym kolorów i bajkowych odnośników. Wróżka Milena z prawdziwie aktorskim luzem, zaprosiła wszystkich do miejsca, gdzie działy się rzeczy wyjątkowe. Przechadzający się z nonszalanckim luzem smok, kolorowe wróżki puszczające bańki czy wielki magiczny fotel, to tylko nieliczne z atrakcji.

W Krainie Dinozaurów nasi odkrywcy mogli wykonać zadania praktyczne – odszukać kości dinozaura, samodzielnie przygotować jajo z którego wykluwa się dinozaur. To była Kraina, w której oswoiliśmy nasz strach i dowiedzieliśmy się wielu istotnych rzeczy o naszych gadach prehistorycznych.

Do Krainy Alicji w Krainie Czarów poprowadziła nas Daria, która bardzo płynnie poruszała się po niecodziennej przestrzeni biblioteki. Jej lekkość, gracja i spryt budziły podziw. Doskonałe oddanie ruchem myśli, uczuć, zaciekawienia i zafascynowania niezwykłą krainą.

spotkanierekwizyty

U Harrego Pottera każdy mógł stać się czarodziejem i przygotować eliksir wielosokowy. Tutaj magia rządziła się własnymi prawami. Pozwoliliśmy jej na zaistnienie, a naszych Odbiorców zachęciliśmy do działania.

Do kosmicznej Krainy Star Wars wprowadziła nas Ewelina. Szturmowiec Piotr zebrał po drodze bohaterów Gwiezdnej Sagi, by w finale spotkać się z Darthem Vaderem.

spotkanie

Najbardziej wytrwali i aktywni zostali nagrodzeni.

Nadesłała: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Zawierciu