[Zapowiedź] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W RACIBORZU

Spotkaj się z Mistrzem Baśni w raciborskiej bibliotece

PLAKATWyobraź sobie, że jesteś odważnym rycerzem, mądrą czarodziejką, ciekawskim podróżnikiem czy złotowłosą pieśniarką. Przemierzasz magiczny, baśniowy świat, odkrywasz zapomniane ruiny, rozwiązujesz zagadki i poznajesz tajemnice. Brzmi to, jak dobra książka lub gra komputerowa? Jesteś blisko! W ramach akcji „Przygodowe lato z biblioteką” filie na Ostrogu i w Ocicach zapraszają dzieci na warsztaty z twórcą gry „Mistrz Baśni” – Marcinem Kubiesą.

MISTRZ BAŚNI to gra RPG (Role Playing Game) polecana przez nauczycieli i psychologów, która zdobyła 1. miejsce w Konkursie Świat Przyjazny Dziecku. Gra pomaga rozwijać wyobraźnię, budować relacje, ćwiczyć pamięć, liczenie i rysowanie oraz znajdować bezkonfliktowe rozwiązania w każdej sytuacji. Prowadzenie gry fabularnej wygląda podobnie jak opowiadanie bajki, tyle że słuchacze sami tworzą wyjątkowych bohaterów i kierują ich poczynaniami w ramach wspólnie tworzonej historii.

Warsztaty odbędą się we wtorek 25 sierpnia o godz. 11.00 (Biblioteka Ostróg, ul. Bielska 12) i o godz. 13.00 (Biblioteka Ocice, ul. Tuwima 1). Liczba miejsc ograniczona – obowiązują wcześniejsze zapisy!