[Relacja] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W RACIBORZU

Dogoterapia i afrykańska przygoda, czyli lato z biblioteką w Markowicach

Nie tylko w bibliotece przy ul. Kasprowicza 12, ale także w filiach bibliotecznych organizowane są wakacyjne zajęcia dla dzieci. W ramach akcji „Przygodowe lato z biblioteką” zaglądamy do filii w Markowicach, w której odbyły się już dwa, pełne atrakcji spotkania!

Pierwsze zajęcia dedykowane były wszystkim miłośnikom czworonożnych przyjaciół. W nawiązaniu do książki Barbary Gawryluk „Baltic: pies, który płynął na krze” dzieci poznały wzruszającą historię dzielnego psa, który płynął Wisłą na kawałku kry oraz pana Adama Buczyńskiego, który go uratował. Następnie bibliotekę odwiedziła Jarosława Kolorz, wielka miłośniczka psów i dogoterapii, która na spotkanie przyprowadziła swoją czworonożną podopieczną Mejkę. Dzieci, ośmielone łagodną postawą Mejki, chętnie wyprowadziły ją na spacer na pobliskie podwórko a także na własnej skórze doświadczyły dobroczynnych efektów dogoterapii.

Kolejne zajęcia przeniosły uczestników do gorącej Afryki Kazika! Spotkanie rozpoczęło się od prezentacji o Kazimierzu Nowaku – pierwszym podróżniku na świecie, który przejechał Afrykę na rowerze oraz tematycznych książek dostępnych w bibliotece. Następnie, korzystając z pięknej wakacyjnej pogody, w ruch poszły planszówki na trawie. Nie zabrakło oczywiście warsztatów plastycznych, zabaw integracyjnych, karaoke (piosenka Jambo Bwana porwała wszystkich do śpiewu i tańca!) a nawet… nauki suahili!

Nadesłała: Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Raciborzu