[Relacja] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W RACIBORZU

Finał Przygodowego Lata z Biblioteką

Odwiedzili Krainę Czarów i Afrykę Kazika, wstąpili do Klubu Włóczykijów i Akademii Detektywów, poznali przygody Tomka Sawyera, Muminków, Pana Samochodzika a nawet… dziesięciu skarpetek! W raciborskiej bibliotece zakończyło się właśnie pełne przygód, literackie lato!

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu, wzorem lat poprzednich, zorganizowała wakacyjne spotkania dla swoich młodszych czytelników! W tym roku w pełnym reżimie sanitarnym, ale równie atrakcyjne co zawsze – wypełnione warsztatami plastycznymi, głośnym czytaniem bajek, zabawami ruchowymi, wycieczkami do Arboretum i Muzeum a nawet zajęciami zumby! Spotkania odbywały się w terminie 14.07-27.08 w każdy wtorek i czwartek w bibliotece przy ul. Kasprowicza 12. Łącznie w 14 spotkaniach wzięło udział 192 dzieci.

Swoją ofertę przygotowały również filie biblioteczne! Filia w Ocicach zorganizowała warsztaty fotograficzne i spotkanie z Mistrzem Baśni, biblioteka w Markowicach zaprosiła dzieci na warsztaty zooterapii a biblioteka w Brzeziu realizowała kreatywne zajęcia pod hasłem „Wakacje jak z obrazka”.

W trakcie ostatnich wtorkowych zajęć w EURECE dzieci poznały niecodziennych bohaterów zamieszkujących Smoczą Puszczę m.in. Gniewka, Gacka i Błotka. Oprócz głośnego czytania fragmentów książki „Smok przez płot” Marcina Mortki i integracyjnej zabawy przy „ognisku”, na dzieci czekały także podchody na pobliskim orliku oraz tworzenie ogromnego papierowego smoka. W czwartek z kolei, uczestnicy zajęć chłodzili się na Grenlandii. Wszystko za sprawą małego Eskimosa – Odarpiego, bohatera powieści Aliny Centkiewicz. Dzieci m.in. rzucały kulami śnieżnymi do celu, malowały palcami wielkoformatowe igloo oraz grały w nietypową wersję „kapsli” z wykorzystaniem kostek lodu.

Obszerne fotorelacje ze wszystkich zajęć można znaleźć na stronie internetowej biblioteki.

 

Nadesłała: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu