[Relacja] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W RACIBORZU

Agata Widzowska gościem biblioteki w Brzeziu

Znana z serii książek z sympatycznymi zwierzakami w rolach głównych – Agata Widzowska – była pierwszym gościem w ramach projektu „Biblioteka w Brzeziu-kulturalne centrum dzielnicy” dofinansowanego ze środków Budżetu Obywatelskiego. Pisarka spotkała się z uczniami klas I – III Szkoły Podstawowej nr 3 im. K.K. Baczyńskiego.

Agata Widzowska z wykształcenia jest instruktorką teatru i bibliotekarką. Zadebiutowała w 2004 roku książką o Beatlesach w wersji dla dzieci. Najbardziej znane tytuły autorki to opowieści o koniu Szogunie np. „Koń na receptę”, „Grzywą malowane”, „Galopem do gwiazd”, seria „Psierociniec” czy seria o Myszce Precelce. Pisarka lubi bawić się rymami i szuka inspiracji do pisania w życiu codziennym. Kocha zwierzęta i to o nich tworzy książki.

Podczas spotkania autorka nawiązała miły kontakt z dziećmi. Czytała im swoje wybrane wiersze, przeprowadziła wiele ćwiczeń językowych i konkursy. Bardzo ciekawie opowiadała o swojej pracy. Mówiła również skąd bierze pomysły na nowe opowiadania i wiersze. Dzieci zadawały pisarce sporo pytań. Na zakończenie spotkania pisarka z przyjemnością rozdawała autografy na zakupionych książkach.

Książki Agaty Widzowskiej można wypożyczyć w raciborskiej bibliotece. Gorąco polecamy!

Fragment spotkania

Nadesłała: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *