[Relacja] GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W ORNONTOWICACH

Ferie z Biblioteką 2021 „na wynos”

Ferie z Biblioteką w dobie trwającej pandemii i w okresie zakazu organizowania zajęć stacjonarnych? Dlaczego nie? Bibliotekarki z Gminnej Biblioteki Publicznej w Ornontowicach podjęły się zadania i postanowiły zorganizować zajęcia „na wynos”. Wystarczyło się zapisać, przyjść do biblioteki po odbiór paczki z materiałami i czekać na e-maila z instrukcją wykonania pracy. Były to cztery niezależne od siebie zadania.

W pierwszym należało posklejać bałwanka i na folii wykonać zimowy pejzaż. Do drugiego zadania wykorzystano kostki StoryCubes, na podstawie których dzieci układały historyjki, a z klocków budowały elementy powieści. Trzecie zadanie było iście teatralne – z szablonów i patyczków wykonały kukiełki postaci do bajek „Czerwony Kapturek” lub „Jaś i Małgosia” oraz samodzielnie wykonały scenografię. Ostatnią pracą były bajkowe puzzle – na pustym arkuszu puzzlowym dzieci wykonały ilustracje do ulubionych książek.

Ferie „na wynos” cieszyły się dużym zainteresowaniem, w ruch poszły wszystkie przygotowane przez nas materiały i paczki. Cieszymy się, że w działania zaangażowani byli również rodzice, którzy w sposób kreatywny spędzali z dziećmi czas, a także pomogli wykonać i wysłać zdjęcia. Prace można oglądać na profilu facebook biblioteki.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i dobrą zabawę!

Nadesłała: Gminna Biblioteka Publiczna w Ornontowicach