[Relacja] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W RACIBORZU

Nowi czytelnicy w szeregach biblioteki w Markowicach

Filia Publiczno-Szkolna nr 10 Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Raciborzu ma nowych czytelników! 10 lutego uczniowie klasy pierwszej ZSP nr 1 wzięli udział w uroczystym pasowaniu, dzięki któremu stali się pełnoprawnymi użytkownikami biblioteki.

Dzieciom przeczytano na początku opowiadanie „Przygody Fenka. Biblioteka”, mówiące o zasadach korzystania z biblioteki. Następnie młodzi czytelnicy musieli zmierzyć się z quizem wiedzy na temat różnych bajek. Omówiono także przykładową literaturę dostępną w bibliotece i zaproszono dzieci do jak najczęstszych odwiedzin. Oczywiście najważniejszym momentem było samo pasowanie poprzedzone złożeniem uroczystej przysięgi. Na pamiątkę każdy uczeń otrzymał dyplom oraz Wyprawkę Czytelnicze ogólnopolskiej akcji „Mała książka-wielki człowiek”, a w niej antologię tekstów najlepszych polskich autorów dziecięcych „Pierwsze abecadło”, broszurę dla rodziców oraz „Kreatywny alfabet” – plakat z literami do wycinania, wspomagający naukę alfabetu i czytania.

Niestety z uwagi na pandemię, pasowanie po raz pierwszy nie mogło się odbyć w pomieszczeniu biblioteki, tylko w sali klasowej. Ale nic straconego! Biblioteka przypomina, że jest otwarta dla czytelników i zaprasza do wypożyczania (z wyjątkiem 17 i 18 lutego: https://www.biblrac.pl/pl/site/index/80-aktualnosci/news/371-17-i-18-lutego-biblioteka-nieczynna.html

Nadesłała: Miejska i Powiatowa Biblioteki Publicznej w Raciborzu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *