[Relacja] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W ZAWIERCIU

Literackie Święto Ulicy Reymonta

Kolejne literackie święto za nami. W sobotnie przedpołudnie ulica Reymonta zamieniła się w miejsce żywcem wyjęte z powieści Władysława Stanisława Reymonta Chłopi. Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Zawierciu zorganizowała Literackie Święto Ulicy Reymonta, by przypomnieć mieszkańcom klimat tamtych lat.

W uroczystości wziął udział Prezydent Miasta Zawiercia Łukasz Konarski. Była to doskonała okazja do poznania twórczości pisarza i zapoznania się z historią przemysłu w Zawierciu. Wydarzeniu towarzyszyła wystawa – Zawiercie, nasza Ziemia Obiecana. Było więc kolorowo, tanecznie i twórczo. Najmłodsi mogli wykonać ludowy kolaż, a o muzyczny i taneczny klimat zadbał Zespół Pieśni i Tańca Zawiercie oraz Amonitki z Włodowic.

Nasze podniebienie rozpieszczały słodkie smaki miodu z Koła Pszczelarzy Zawiercie. Klub Ludzi Twórczo Zakręconych zaprezentował swoje niesamowite wyroby rękodzielnicze i zachęcił do odkrywania w sobie talentów. Dziękujemy, że w tym dniu byliście z nami. Literackie Święto Ulicy Reymonta było imprezą zorganizowaną w ramach obchodów 106 rocznicy Urodzin Miasta.

Nadesłała: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Zawierciu