[Relacja] BIBLIOTEKA PUBLICZNA MIASTA I GMINY W ŁAZACH

Książka pod choinkę

6 grudnia w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Łazach odbyła się kolejna odsłona bookcrossingowej akcji zatytułowanej „Książka pod choinkę”. W tym roku żaden dorosły czytelnik nie wyszedł z biblioteki z pustymi rękoma.

Grudzień to czas magiczny, już od pierwszych jego dni czuć atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. To czas ciepła, radości, nadziei, ale to również czas obdarowywania. A jeśli chodzi o prezenty, to nie od dziś wiadomo, że specjalistą w tym zakresie jest pewien Święty, który swoje imieniny obchodzi właśnie 6 grudnia. W tym właśnie dniu Bibliotekę Publiczną w Łazach z samego rana odwiedził nie kto inny, jak Święty Mikołaj. Wyjątkowo zapracowany w tym dniu, zostawił ogromną ilość książkowych prezentów dla wszystkich tych, którzy 6 grudnia odwiedzili wypożyczalnię. Powieści obyczajowe, historyczne, kryminalne, podróżnicze – było w czym wybierać. Wszystkie pięknie zapakowane stały się idealnymi prezentami dla dorosłych i grzecznych miłośników czytania.

Mikołajkowa akcja bookcrossingowa od kilku lat stale wpisuje się w misję popularyzowania książek i promocji czytelnictwa, stanowi także miłą niespodziankę dla czytelników. Radosne uśmiechy na twarzach są tego najlepszym dowodem. W tym roku w Bibliotece zostało obdarowanych niespełna czterdziestu czytelników. Mamy nadzieję, że małe mikołajkowo-biblioteczne prezenty zachęcą wszystkich do stałego odwiedzania naszej biblioteki i sięgania po książkę, która jest ponadczasowym i najbardziej wartościowym sposobem na spędzanie wolnego czasu.

Nadesłała: Anna Wilk, Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Łazach