[Relacja] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W RACIBORZU

Noc z Grami bez Prądu – relacja z nocnych rozgrywek w bibliotece

Za nami piąta edycja Nocy z Grami bez Prądu. Pomysł na organizację takiego nocnego maratonu narodził się w 2019 roku, i od razu został podchwycony przez szerokie grono miłośników planszówek. W tym roku, nocne granie, które odbyło się w nocy z 9 na 10 lutego przyciągnęła do raciborskiej biblioteki prawie 50 osób.

Dwanaście godzin grania, częste wybuchy śmiechu, emocjonalne rozgrywki i niespożyta energia do samego rana. Każda kolejna Noc z Grami bez Prądu to zawsze spora dawka zabawy przy przeróżnych grach. W co grano w tym roku? Escape room, Wirus, DiXit, Horror w Arkham i szachyto tylko niektóre z tytułów, nad którymi głowiono się o 3  w nocy. Jeżeli ktoś przysypiał, to szybka rozgrywka w Jengę gwarantowała skok ciśnienia przy dźwięku przewracającej się wieży z klocków. Oprócz gier, które znajdują na inwentarzu biblioteki, na stołach pojawiały się również tytuły przyniesione przez uczestników.

Noc z Grami bez Prądu tradycyjnie kończy ferie z biblioteką. Kto chce dołączyć do planszówkowej społeczności biblioteki niech śledzi media raciborskiej biblioteki. Co miesiąc, w piątki odbywają się spotkania bibliotecznego klubu planszówkowego. Każdy może wpaść i dołączyć do gry!

Nadesłała: Miejska Biblioteka Publiczna w Raciborzu