[Relacja] MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W ŻORACH

MŁODYCH ODKRYWCÓW zapraszamy do żorskiej biblioteki

P1000064Jeśli jesteś ciekaw świata, lubisz eksperymentować i szukasz pomysłu na nudę Klub Moli Książkowych „MŁODZI ODKRYWCY” działający w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Żorach to miejsce dla Ciebie. Spotkania odbywają się 2 razy w miesiącu w piątki o godz. 15.00.P1000523W bibliotece bawimy się i uczymy. Do tej pory na spotkaniach poznaliśmy sekrety egipskich piramid oraz przepis na mumię. Co ciekawe, chętnych na tę „boską” posadę faraona nie brakowało nawet wśród dziewczyn, nie odstraszała ich konieczność noszenia męskiego stroju czy sztucznej brody. Odkryliśmy sekretną stronę biblioteki, zwiedzając nawet miejsca niedostępne dla zwykłych czytelników.

P1020234

Na spotkaniu z magią w tle młodzi adepci magii poznali cechy wyróżniające czarodziei i czarownice, stworzyli też magiczne różdżki. Innym razem wcielając się w Indian i kowbojów nie omieszkaliśmy podbić Dzikiego Zachodu. Nawet czasy rycerzy nie są już nam obce. Młodzi naukowcy zbadali też tajemnice dźwięków i barw.

P1070591Na kolejnym spotkaniu Klubu, już 17 kwietnia br. o godzinie 15.00 w Oddziale dla Dzieci MBP w Żorach sprawdzimy, co drzemie w wulkanie i czy można zbudować jego własną kieszonkową wersję. Serdecznie zapraszamy.

 

DesktopNadesłała: Miejska Biblioteka Publiczna w Żorach