[Relacja] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W RACIBORZU

Wybieram Bibliotekę! na zamkowym dziedzińcu

SONY DSC„Lambadą z książką” zapoczątkowała Raciborska Biblioteka swój udział na Zamku Piastowskim w Raciborzu podczas Święta Subregionu Zachodniego. Do tańca dołączyło wielu uczestników w tym studenci PWSZ w Raciborzu. Wraz z ustaniem muzyki rozpoczął się flash mob czytelniczy „Zaczytany Racibórz”, w którym udział wzięli m.in. pasjonaci historii i wojskowości z Gimnazjum nr 1 w Raciborzu. Poza tym bibliotekarki zaproponowały gościom kiermasz książek za złotówkę, punkt wypożyczeń nowości książkowych i multimediów oraz możliwość zapisania się do Biblioteki, bez ponoszenia kosztów zakupu karty czytelniczej.

SONY DSCNie zapomniano o najmłodszych. Przed przystąpieniem do strefy zabaw czy warsztatów plastycznych chętne dzieci mogły skorzystać z „makijażu”, po którym na ich twarzach pojawiły się kotki, motylki, kwiaty itp.

SONY DSC

Przygotowana strefa gier planszowych również nie świeciła pustkami. Dodatkowo każda strefa była okraszona słodyczami ufundowanymi przez ZPC Mieszko SA.

SONY DSC

Tak więc biblioteczne stanowisko na dziedzińcu zamkowym przez cały czas tętniło życiem i cieszyło się dużym zainteresowaniem.

Nadesłała: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu