[Relacja] MIEJSKO-POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W PSZCZYNIE

Spotkanie z Łukaszem Dębskim

debski110 czerwca w Miejsko – Powiatowej Bibliotece Publicznej w Pszczynie odbyło się spotkanie autorskie, którego gościem był Łukasz Dębski, twórca literatury dla dzieci. Zadebiutował w 2001 roku zbiorem „Wiórki,wiewiórki i inne bajki wierszem”.

Pisze wierszowane bajeczki dla dzieci, a także przewodniki turystyczne przeznaczone dla młodych podróżników, np. „Gdzie Portugalczyk wygrzewa stopy, czyli podróże w głąb Europy”, „Kierpce, wianki, obwarzanki, czyli wędrówki po Małopolsce”. Inne pozycje tego autora to m. in. „Pociąg z literkami”, „Krówki i mrówki i inne bajki wierszem”.

debski2

W Krakowie prowadzi Cafe Szafe, miejsce spotkań kulturalnych, które w 2007 roku otrzymało od IBBY nagrodę za upowszechnianie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Podczas spotkania z dziećmi pan Łukasz czytał swoje utwory, prowadził konkursy czytelnicze i detektywistyczne. Młodzi uczestnicy rozwiązywali również zagadkę kryminalną, zawartą w jednym z jego utworów. Obejrzały krótki film animowany pt. „Felicjanek 10”, do którego ilustracje wykonała żona autora. Każde dziecko otrzymało także zabawną pamiątkę – autograf autora, wykonany na ręce.

Nadesłała: Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Pszczynie