[Relacja] MIEJSKO-POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W PSZCZYNIE

Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

IMG_2710Co roku w miesiącu czerwcu obchodzony jest w całym kraju Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Pszczynie także włączyła się do akcji promującej czytelnictwo i książkę wśród dzieci.

 


„Cała Polska Czyta w Bibliotekach” to hasło tegorocznego XIV Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom obchodzonego w dniach 30.05-6.06 2015 r. w ramach Fundacji ABCXXI „Cała Polska czyta dzieciom”.

IMG_2749
W tych dniach Bibliotekę odwiedziło 120 dzieci by wziąć udział w Dniu Dziecka z Czarnymi Charakterami Disneya, Konkursie Pięknego Czytania, wysłuchać książki pt: „Nowe Przygody detektywa PozytywkI” i zatańczyć w Bibliotece salsę. Były zajęcia z literatury w formie zabaw i zagadek. Zaproszeni goście opowiedzieli o swojej pasji do tańca .
Uczniowie z dużym zaangażowaniem i radością brali udział w zadaniach.

IMG_2718

2015r. Dzień Dziecka z Czarnymi Charakterami Disneya. W postacie wcieliła się młodzież ze STowarzyszenia ARTystycznego „take tam…”.

1.06.2015r. Bibliotekę odwiedziła zerówka z SP -18

3.06.2015r. Roztańczona biblioteka. Zaproszeni goście Pani Kinga Grynpeter i Pan Rafał Pietryja opowiedzieli o swojej pasji i zachęcili do tańca.

Nadesłała: M-PBP w Pszczynie