[Relacja] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W RACIBORZU

Czerwcowy Turniej Przedszkolaków raciborskiej biblioteki

DSC00091Czerwcowy Turniej Przedszkolaków już za nami! Jak co roku zorganizowała go Filia raciborskiej biblioteki na Ostrogu. Zmagania turniejowe, jak sugerowało ich hasło przewodnie „Tańcowała igła z nitką”, upłynęły pod znakiem twórczości Jana Brzechwy.

W imprezie wzięły udział dzieci z przedszkoli nr 15, 11, 24, 2, 3. Poszczególne placówki wystawiły pięcioosobowe drużyny.

DSC00120Z przedszkolakami rywalizowała także grupa uczniów z Zespołu Szkół Specjalnych. Zmagania turniejowe odbywały się w sali gimnastycznej ZSP, wśród dekoracji wykonanych przez panią Bernadeta Długosz-Włodarczyk, czytelniczkę i wielką przyjaciółkę biblioteki na Ostrogu. DSC00040 DSC00042

Zmagania drużyn rozpoczęły się recytacją wybranego wiersza Brzechwy. Kolejne konkurencje sprawdzały umiejętności literackie, plastyczne i sportowe dzieci. Uczestnicy turnieju mieli za zadanie m. in. zawiązanie jak największej ilość supełków na sznurku, rzucanie woreczkiem do kosza, skakanie przez skakankę oraz pokonanie toru przeszkód.

DSC00094Dzieci musiały również spróbować swoich sił w układaniu puzzli z ilustracjami do takich wierszy jak „Kaczka dziwaczka”, „Leń”, „Na straganie”, „Koziołeczek” czy „Tańcowała igła z nitką”. Bez większych problemów najmłodsi poradzili sobie także z rozpoznawanie postaci z bajek Brzechwy oraz dokończeniem tytułów jego wierszy. Czerwcowy Turniej Przedszkolaków odwiedził gość specjalny, Raciborek, który pląsał z dziećmi w rytm piosenek z „Akademii Pana Kleksa”.

Na zakończenie imprezy ogłoszono wyniki Turnieju oraz wręczono uczestnikom pamiątkowe dyplomy.

DSC00103

 

Wszystkie dzieci biorące udział w rywalizacji otrzymały nagrody książkowe ufundowane przez Księgarnię SOWA, zaś wszyscy uczestnicy i kibice częstowali się słodyczami podarowanymi przez Mieszko S.A.

Szczególne podziękowania za wszechstronną pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu naszego Turnieju należą się Dyrekcji, nauczycielom wychowania fizycznego oraz grupie wolontariuszy z Zespołu Szkół Specjalnych.

Nadesłała: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu