[Relacja] BIBLIOTEKA PUBLICZNA IM. DR W. BIEGAŃSKIEGO W CZĘSTOCHOWIE

Plenerowe wakacje z biblioteką

DSC_0102Okres wakacji to czas, kiedy na dłużej możemy oddać się swojej ulubionej książce, nie tylko w domowym zaciszu, ale w parku, nad rzeką, w lesie, czy w czasie podróży. Oczywiście biblioteka jak zawsze służy pomocą w doborze wakacyjnej lektury, ale oprócz swojej sztandarowej misji oferuje swoim czytelnikom, także tym najmłodszym, szereg zajęć umilających czas wolny.

Wakacje w Filii nr 14 Biblioteki Publicznej im. dr. W. Biegańskiego w Częstochowie rozpoczęły się 7 lipca. Piękna słoneczna pogoda sprawiła, że uczestnicy codziennych popołudniowych zajęć bibliotecznych szybko zapakowali do plecaków koce, parasole, piłki, inne gry i udali się wraz z bibliotekarką na pobliską łąkę.

DSC_0104

W blasku słońca rozłożyli kubb, krykiet, chustę Klanzy, tunel, hula-hop, piłki oraz badmintona i dzieląc się na drużyny rozpoczęli sportowe rozgrywki. Rywalizowali ze sobą zarówno młodsi, jak i trochę starsi, świetnie się przy tym bawiąc. Na zakończenie zabaw dużą niespodziankę sprawiły uczestnikom panie ze szkółki językowej, które zaprezentowały uczestnikom teatrzyk pluszowych aktorów, a także pozwoliły odegrać początkującym aktorom niektóre scenki. Po wyczerpujących rozgrywkach wszyscy wrócili do biblioteki, gdzie czekał na nich upragniony letni cień i ulubiona książka.

DSC_0099 DSC_0128

Nadesłała: Biblioteka Publiczna im. dr. W. Biegańskiego w Częstochowie