zajecia

[Relacja] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W RACIBORZU

Dyskusyjny Klub Książki w bibliotece

zajeciaTradycją raciborskiej biblioteki są comiesięczne spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki, działającego przy Kasprowicza 12. To właśnie tu, w miłej atmosferze, kameralnym gronie i przy kawie można porozmawiać o dobrej literaturze.

Tak było i tym razem! Uczestnicy DKK spotkali się w środę 18 listopada, aby podyskutować o książce Paula Nabokowa „Zmyślone życie Siergieja Nabokowa”. Autor odtwarza w powieści bogaty i pełen odmian świat, w którym żyli Siergiej – brat Nabokowa, jego rodzina oraz przyjaciele. Tym co najbardziej przykuwa uwagę to wiarygodność i wrażliwość Sergieja, młodego narratora o homoseksualnej orientacji. Opisy młodości w cieniu genialnego brata, walka z jąkaniem się, opiumowe wieczory z Cocteau, bogate i pełne zawirowań życie miłosne na obrzeżach Baletów Rosyjskich i samotność w rozdartym wojną Berlinie, to tylko niektóre z tematów burzliwej dyskusji uczestników spotkania.

Na kolejne zapraszamy 10 grudnia o 16.30. Tym razem dyskusja będzie dotyczyła najnowszej powieści Richarda Paula Evansa „Obietnica pod jemiołą”, uznanej przez czytelników za jedną z najbardziej przejmujących w jego dorobku. Autor bestsellerowych „Obiecaj mi”, „Stokrotek w śniegu” i „Szukając Noel” przypomina, że pojawiliśmy się na ziemi po to, aby nauczyć się kochać. Książka do wypożyczenia w bibliotece!

spotkanie

Nadesłała: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu