warsztaty

[Relacja] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W RACIBORZU

Eko-lekcja w bibliotece na Rynku

warsztatyDziałające przy Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Raciborzu (Rynek 12) Centrum Edukacji Ekologicznej to miejsce, które oprócz bogatego księgozbioru o tematyce ekologicznej proponuje także szereg inicjatyw, lekcji bibliotecznych, wykładów, warsztatów czy konkursów.

5 listopada odbyło się jedno z takich spotkań dla uczniów raciborskich gimnazjów, tym razem poświęcone zagrożeniom w lesie. Spotkanie poprowadził Artur Osak z leśnictwa Ponięcice w Nadleśnictwie Rudy Raciborskie.

Małe, niepozorne zwierzęta takie jak kleszcze czy komary, ogień a nawet wiatr, to tylko niektóre z zagrożeń lasu, które zostały omówione w trakcie bardzo ciekawej prelekcji w bibliotece. Prowadzący wspominał także groźne sytuacje, których sam doświadczył pracując w Nadleśnictwie, między innymi przejście trąby powietrznej czy osunięcie się ziemi przy wyrębie lasu.

-Odpowiednio poprowadzone lekcje ekologii, dzięki zaproszonym gościom i nowoczesnym rozwiązaniom mogą być dla uczniów bardzo interesujące- przekonuje kierownik Wypożyczalni i Czytelni Naukowej Weronika Paszek -Dlatego zachęcamy do skorzystania z oferty Centrum Edukacji Ekologicznej!

zajęciaNadesłała: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu