zajęcia

[Relacja] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W RACIBORZU

Bliżej siebie – ciekawa lekcja w bibliotece

zajęciaJak co roku, raciborska biblioteka włączyła się w obchody Międzynarodowego Dnia Białej Laski. Z tej okazji w EURECE – Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży przy ul. Kasprowicza 12 odbyły się zajęcia edukacyjne, mające na celu zapoznanie z problemem niepełnosprawności oraz kształtowanie pozytywnych postaw ludzi widzących wobec osób niewidomych.

W trakcie zajęć, uczestnicy poznali przedmioty ułatwiające życie osobom niewidomym: skarpetniki, mówiące zegarki czy czujniki na wodę. Próbowali także czytać gazety przez różnego rodzaju szkła powiększające i nakładki na książki oraz chodzili o białej lasce prowadzeni przez przewodników. Najwięcej emocji wzbudziły, jak zawsze metalowe tabliczki i rylce, służące do zapisywania tekstu pismem Braille`a.

pomoce– Zajęcia „Bliżej siebie” spotykają się z dużą aprobatą wśród dzieci i młodzieży z raciborskich szkół. Prowadzone są warsztatowo, tak żeby każdy z uczestników mógł choć na chwilę wczuć się w sytuację osób niewidomych – podsumowuje Marzena Mróz, prowadząca spotkania w bibliotece.zajęciaNadesłała: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu