koncert

[Relacja] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W RACIBORZU

CARRANTUOHILL zagrał koncert w bibliotece

koncert7 znakomitych muzyków, stylowe instrumentarium, prawie dwie godziny porywającej celtyckiej muzyki rodem z Irlandii i Szkocji i do ostatniego miejsca wypełniona sala przy Kasprowicza 12… Na dobry początek Nowego Roku, Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu zaprosiła swoich czytelników na koncert zespołu CARRANTUOHILL.

– Noworoczne spotkania z naszymi czytelnikami to już tradycja, dzięki której chcemy wspólnie zainaugurować działalność kulturalną biblioteki – powitała licznie zgromadzoną publiczność Małgorzata Szczygielska.

zespółCARRANTUOHILL to najstarszy i najbardziej znany w Polsce zespół wykonujący muzykę celtycką, dał w bibliotece imponujący popis swoich muzycznych umiejętności, prezentując zarówno tradycyjną muzykę celtycką rodem z Irlandii i Szkocji, jak i własne opracowania aranżacyjne oparte na “celtyckich korzeniach”. Publiczność reagowała bardzo żywiołowo i dosłownie rwała się do tańca a sami muzycy przyznali, że już dawno nie mieli tak bezpośredniego kontaktu z widownią. Karnawałowy nastrój udzielił się wszystkim!

– Sezon imprez kulturalnych uważamy za rozpoczęty i życzymy sobie w tym Nowym 2016 Roku zawsze tak licznej frekwencji w bibliotece – podsumowała Dyrektor MiPBP.

muzykObszerna fotorelacja z koncertu na stronie internetowej biblioteki: www.biblrac.pl

Nadesłała: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu