zajęcia

[Relacja] MIEJSKO-POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W PSZCZYNIE. FILIA W JANKOWICACH

Dzień Bezpiecznego Internetu

zajęciaMiejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Pszczynie filia Jankowice i Szkoła Podstawowa nr 15 w Jankowicach wzięły udział w projekcie przygotowanym przez Fundację ORANGE z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu.

W Szkole Podstawowej w Jankowicach  9 lutego 2016 roku odbyło się spotkanie wszystkich uczniów z przedstawicielkami Fundacji ORANGE – Beatą Dudek i Katarzyną Szafarz. Dzieci  w trzech grupach wiekowych poznały zasady bezpiecznego korzystania z Internetu.

spotkanieDzieci młodsze obejrzały kreskówki  SIECIAKI  NA WAKACJACH. Dzieci starsze obejrzały film GDZIE JEST MIMI. Po obejrzeniu filmów odbyła się ciekawa rozmowa na temat bezpieczeństwa w sieci. Atrakcyjne nagrody przywiezione przez przedstawicielki Firmy ORANGE były mobilizacją do aktywnego udziału w spotkaniu. Nagrody wręczały maskotki ROZUM I SERCE, które urozmaicały spotkanie. Dzieci poznały też bezpłatny numer telefonu  800 100 100 , z którego mogą skorzystać w przypadku zagrożeń związanych z korzystaniem z Internetu”.

zajęciaNa zakończenie spotkania rozwiązano konkurs plastyczny. Do konkursu przystąpiło 64 uczniów. Laureaci otrzymali nagrody od Fundacji Orange.

Prace  będą dekorować lokal biblioteki i szkolne korytarze.

Koordynatorkami spotkania – DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU były:

Anna Pośpiech –Pedagog Szkoła Podstawowa nr. 15 w Jankowicach

Nadesłała: Danuta Konieczny Filia w Jankowicach Miejsko-Powiatowa Biblioteki Publicznej w Pszczynie