spotkanie z policją

[Relacja] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W RACIBORZU

Kryminalne zagadki Raciborza rozwikłane w bibliotece

SPOTKANIEOdciski palców, dowody zbrodni, alibi i nierozwiązane kryminalne zagadki… Drugiego dnia ferii, działającą w bibliotece Akademię Detektywów odwiedzili wyjątkowi goście – sierżant sztabowy Edyta Mazur oraz st. asp. Jacek Chawa z Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu.

Po krótkim przypomnieniu najważniejszych zasad bezpieczeństwa, mali detektywi mogli zobaczyć z bliska przyniesione przez funkcjonariuszy rekwizyty przydatne na miejscu zbrodni: folię do zbierania odcisków palców, numery dowodów, patyczki do pobierania DNA, specjalne karty, na których każdy z uczestników mógł odcisnąć swoje palce oraz kombinezon ochronny.

odciski palcówRozmawiano także na temat niewyjaśnionych kryminalnych zagadek rodem z Archiwum X i wytłumaczono czym jest alibi. Pomocna okazała się lektura przygód „Detektywa Pozytywki” Grzegorza Kasdepke. Następnie detektywi odczytywali zaszyfrowany list, który otrzymali Lasse i Maja – bohaterowie lubianej przez dzieci kryminalnej serii książek.

– To dopiero początek naszej detektywistycznej przygody w bibliotece. Zapraszamy do udziału w kolejnych spotkaniach, codziennie w godz. 11-14 – informuje Małgorzata Szczygielska, dyrektor MiPBP.

spotkanie z policjąObszerna fotorelacja z zajęć na www.biblrac.pl

Nadesłała: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu