SPOTKANIE

[Relacja] MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W JAWORZNIE

Kawa z mleczkiem? – czemu nie! – wernisaż wystawy

SPOTKANIEKawa i herbata to pojęcia, które jednoznacznie kojarzą nam się z ciepłymi, aromatycznymi napojami, posiadającymi różne właściwości, w tym również lecznicze. Trudno więc jest sobie wyobrazić, że mogłyby pełnić inną rolę, niż ta, którą przypisała im tradycja i historia. A jednak. Jak pokazuje życie mogą być inspiracją dla artystów. Dowodem na to był zorganizowany, 12 lutego br. w jaworznickiej Bibliotece Głównej, wernisaż malarstwa Natalii Jankowskiej-Urant . Ekspozycja połączona została z prezentacją kolekcji ręcznych młynków do kawy i pieprzu Zbigniewa Niedbały.

Natalia Jankowska-Urant jest malarką niestandardową. Prócz tradycyjnych technik, wykorzystywanych do pracy artystycznej, stosuje materiały niekonwencjonalne, takie jak kawa, herbata, kakao, cynamon, przygotowane według własnego pomysłu i metody. Jej obrazy balansują na pograniczu realizmu i abstrakcji.

Dopełnieniem wystawy jest prezentacja zabytkowych młynków, pochodzących ze zbiorów Zbigniewa Niedbały. Kolekcja, licząca ponad 1500 eksponatów, powstawała w ostatnich 20 latach. Najstarszy pochodzi z XIX w., a każdy zachwyca kształtem i misternym wykończeniem.

gościeWystawa potrwa do 2 marca. Serdecznie zapraszamy do jej obejrzenia.

Nadesłała: Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie