biblioteka

[Relacja] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W RACIBORZU

Nocne odwiedziny przedszkolaków w bibliotece

PRZEDSZKOLEW piątkowy wieczór 22 kwietnia grupa przedszkolaków z Markowic, współpracująca z Filią Publiczno-Szkolną nr 10, wzięła udział w wyjątkowych podchodach pod nazwą „Z Basią poznajemy Racibórz”.

Już po zachodzie słońca, dzieci dotarły do biblioteki przy Kasprowicza 12, gdzie miały możliwość zwiedzić wszystkie jej zakamarki oraz ciekawe zbiory, na co dzień ukryte wśród bibliotecznych regałów.

przedszkolakiPodchody były tematycznie związane z Basią – główną bohaterką książek dla dzieci autorstwa Zofii Staneckiej i Marianny Oklejak, dlatego mali goście na początku wysłuchali opowiadania „Basia i biwak”.

biblioteka– Przygody rezolutnej Basi pomagają dziecku zrozumieć świat, pokazują, jak poradzić sobie w trudnych sytuacjach. Swym humorem rozśmieszają zarówno dzieci jak i dorosłych, dlatego w trakcie naszej cyklicznej już Nocki w bibliotece bawiliśmy się znakomicie – mówi Ewa Bedrunka, kierownik biblioteki w Markowicach, która zorganizowała spotkanie.

przedszkolakiPo zajęciach literackich nadszedł czas na warsztaty plastyczne, w wyniku których powstały przepiękne motyle z kolorowego papieru. Na zakończenie, dzielne, aczkolwiek już trochę śpiące sześciolatki, otrzymały pamiątkowe dyplomy i trochę niechętnie pożegnały biblioteczne mury, aby wrócić do swoich domów.

zajeciaNadesłała: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu