zajęcia

[Relacja] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W RACIBORZU. FILIA NA OSTROGU

Trening Tai-Chi w bibliotece

zajęciaPierwsze, po przeniesieniu do nowego lokalu, spotkanie w Klubie Przyjaciół Biblioteki na Ostrogu miało niezwykły charakter. Z okazji Światowego Dnia Tai-Chi w bibliotece przy Bielskiej 12 odbył się trening, który poprowadził Bogdan Marek Barabasz.

Na początku, nauczyciel Tai Chi, znany już niektórym Paniom z poprzednich spotkań, opowiedział czym jest Tai Chi i jaki może mieć wpływ na nasz organizm. Pokazał także kilka prostych ćwiczeń, do samodzielnego treningu w zaciszu domowym o tajemniczo brzmiących nazwach takich jak „podnoszenie księżyca”, „wielki niedźwiedź płynie przez rzekę”, „biały orzeł rozkłada skrzydła” czy „ręce falujące jak chmury” .

– Pan Bogdan pokazał nam metody oddychania oraz proste techniki masowania zmęczonych nóg. Wszystkie uczestniczki pilnie ćwiczyły i pod koniec zajęć czuły się bardzo zrelaksowane. Nauczyciel Tai Chi chętnie odpowiadał na liczne pytania naszych Pań i obiecał powrócić do biblioteki na jesień – mówi Jolanta Sienkiewicz, kierownik Filii nr 2.

zajęciaW maju w Klubie Przyjaciół Biblioteki na Ostrogu odbędzie się trening pamięci, który poprowadzi psycholog i przyjaciel biblioteki Jan Kuliga. Wymagane są zapisy do końca kwietnia pod numerem telefonu 324158486 lub osobiście w lokalu biblioteki przy ulicy Bielskiej 12. Serdecznie zapraszamy!

Nadesłała: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu