biblioteka

[Relacja] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W RACIBORZU

Biblioteka na Bielskiej 12 – nowe miejsce na kulturalnej mapie Raciborza

FILIAUroczystym przecięciem wstęgi przez Prezydenta Miasta Mirosława Lenka, dyrektor MiPBP Małgorzatę Szczygielską oraz kierownik Filii nr 2 Jolantę Sienkiewicz, w obecności zaproszonych gości, otwarto dziś nową siedzibę Biblioteki na Ostrogu. Już pierwszego dnia na Bielskiej pojawili się tłumnie stali czytelnicy oraz nowi użytkownicy, którzy mogli liczyć na darmową kartę biblioteczną.

Nowa lokalizacja biblioteki to przede wszystkim nowocześnie zaaranżowana przestrzeń, dostosowana do użytkowników w każdym wieku. Czytelnicy znajdą tu regały pełne darmowych książek, filmów czy audiobooków, aktualne numery najpopularniejszych czasopism, dwa stanowiska komputerowe z dostępem do Internetu, przytulne miejsce do czytania oraz kącik dla najmłodszych z kolorowymi książkami, bajkami na DVD czy grami.

WEJŚCIEW bibliotece działają także prężnie dwa kluby: Klub Przyjaciół Biblioteki na Ostrogu – miejsce kreatywnych spotkań z ciekawymi ludźmi oraz Klub Malucha, który organizuje raz w miesiącu bezpłatne zajęcia animacyjne dla dzieci w wieku od 1,5 do 3 lat. oparte na zabawach ruchowych, głośnym czytaniu krótkich wierszyków oraz prostych zajęciach plastycznych.

sala– Mamy nadzieję, że biblioteka, dzięki przyjaznej atmosferze i nowoczesnym wnętrzom stanie się chętnie odwiedzanym miejscem, szczególnie przez mieszkańców dzielnicy Ostróg – zaprasza kierownik biblioteki Jolanta Sienkiewicz.

kącikNowa siedziba Filii nr 2 mieści się przy ul. Bielskiej 12 na Ostrogu. Biblioteka jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. 10-18 (we wtorki w godz. 10-16).

bibliotekaNadesłała: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu