konkurs

[Relacja] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W ZAWIERCIU

Gra miejska „Na tropach bohaterów Henryka Sienkiewicza”

konkursZ okazji Roku Sienkiewiczowskiego 20 maja Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Zawierciu zorganizowała grę miejską „Na tropach bohaterów Henryka Sienkiewicza”. W rywalizacji wzięła udział młodzież z pięciu szkół średnich z terenu miasta.

Gra rozpoczęła się w Pałacyku Szymańskiego, wszyscy uczestnicy zostali zapoznani z zasadami rywalizacji, każda z grup otrzymała pakiet startowy z zadaniami. Punkty kontrolne znajdowały się w placówkach bibliotecznych (Czytelnia, Wypożyczalnia Centralna, Filia nr 2 i 4 na ul. Powstańców Śląskich 6, Biblioteka Pedagogiczna na ul. Polskiej), dodatkowo na ulicy Sienkiewicza byli dwaj Agenci, którzy również mieli przygotowane zadania dla graczy.

Podczas zmagań młodzież musiała wykazać się znajomością biografii Henryka Sienkiewicza oraz jego dzieł. W ostatecznym podsumowaniu najlepsza okazała się grupa z Liceum Katolickiego, tuż za nim była drużyna z II Liceum Ogólnokształcącego, a na trzecim miejscu I Liceum Ogólnokształcące.  Zespół Szkół im. S. Staszica i Zespół Szkół im. O. Langego byli poza podium uzyskując też bardzo wysoką punktację.

Młodzież otrzymała pamiątkowe kubeczki z wizerunkiem Henryka Sienkiewicza, przewodniki turystyczne oraz miesięczne karnety na basen oraz bilety do kina.

uczestnicy

Współorganizatorem gry była Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka – Filia w Zawierciu.

Nadesłała: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Zawierciu