spotkanie

[Relacja] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W RACIBORZU

Zygzakiem przez życie z Henrykiem Gołębiewskim

spotkanieCegiełka, Poldek czy słynny Edi – z tych i innych ról Henryk Gołębiewski jest znany widzom w całej Polsce. Wczoraj aktor spotkał się ze swoimi fanami w raciborskiej bibliotece w związku z promocją swojej biografii „Zygzakiem przez życie”.

Gołębiewski z dużą dozą humoru opowiedział licznie zgromadzonej publiczności o tym, jak prosto z warszawskiego podwórka trafił na plan filmu „Abel, twój brat” i dalej do kultowych seriali „Wakacje z duchami”, „Podróż za jeden uśmiech” czy „Stawiam na Tolka Banana”.

gość

– Zagrać w filmie w tamtych czasach to było coś! Zwiedziłem całą Polskę, poznałem niezwykłych ludzi, przeżyłem przygodę życia. A potem na 20 lat zniknąłem z ekranu – opowiadał w trakcie spotkania Henryk Gołębiewski.

Ponowną popularność zdobył dzięki głównej roli w „Edim”, za którą otrzymał Złotą Kaczkę. Ostatnio widzowie mogli go oglądać w „Drogówce”, „Pod Mocnym Aniołem” czy w serialu „Druga szansa”. Fani Gołębiowskiego byli ciekawi jak przebiegała współpraca z najbardziej znanymi ludźmi polskiej kinematografii, co działo się z aktorem w trakcie przerwy w graniu i czy aktorstwo to ciężka praca.

spotkanie

Spotkanie było połączone z promocją wydanej w 2016 roku książki „Zygzakiem przez życie”, w której aktor chętnie składał autografy po spotkaniu. Książkę można oczywiście wypożyczyć w raciborskiej bibliotece.

Nadesłała: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu