PASOWANIE

[Relacja] MIEJSKO-GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W SIEWIERZU. FILIA W WOJKOWICACH KOŚCIELNYCH

Pasowanie na czytelnika w filii bibliotecznej w Wojkowicach Kościelnych…

PASOWANIEW listopadzie w filii bibliotecznej w Wojkowicach Kościelnych odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika uczniów klasy pierwszej z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wojkowicach Kościelnych. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, dowiedzieli się, jak należy dbać o książki, czego nie wolno robić, czytając książkę. Wysłuchali wierszy o książce i bibliotece, poznali prośby książki. Odgadywali także bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek. Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą kochać i szanować książki, a każdy uczeń „Wielką Księgą Baśni” został pasowany na czytelnika. Na pamiątkę tego wydarzenia nowi czytelnicy otrzymali książki, zakładki do książki oraz pamiątkowy dyplom, który będzie im przypominał o tym uroczystym wydarzeniu. I wreszcie przyszedł czas na zwiedzanie biblioteki, zapoznanie się z jej regulaminem i zasadami wypożyczania, księgozbiorem, a przede wszystkim na pierwsze wypożyczenie książki. Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze.

stoisko

Liczymy na to, że od tej pory każdy pierwszak będzie często odwiedzał bibliotekę i rozbudzi w sobie potrzebę czytania oraz poznawania nowych bohaterów książkowych, a biblioteka będzie kojarzyła się najmłodszym czytelnikom z miejscem bezpiecznym, przyjaznym, radosnym, gdzie uczniowie są zawsze mile widziani. Mamy również nadzieję, że spotkanie to na długo pozostanie w pamięci dzieci, a udział w pasowaniu będzie dla nich początkiem wspaniałej, czytelniczej przygody.

Nadesłała: Marzena Wacławek, filia biblioteczna w Wojkowicach Kościelnych