spotkanie

[Relacja] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W RACIBORZU

Spotkania z Jolantą Reich-Klose w bibliotece

spotkanieW czwartek 16 marca raciborska biblioteka zorganizowała trzy spotkania z Jolantą  Reisch-Klose, autorką książek dla dzieci i dorosłych, dziennikarką, tłumaczką z języka angielskiego, założycielką i wykładowczynią Alternatywnej Szkoły Dziennikarstwa i Literatury.Autorka opowiedziała skąd wziął się pomysł pisania dla dzieci, dlaczego lubi właśnie  bajki i jak ważna w życiu jest wyobraźnia. Pani Jolanta bardzo przystępnie tłumaczyła słuchaczom jak rodzą się pomysły na książki i jak sama zaczęła pisać bajki.

Na spotkaniu  dzieci dowiedziały się  co to jest bajka i czy bajki mogą leczyć, a także co zrobić żeby  przezwyciężyć swoje dziecięce lęki np. żeby tak jak autorka nie bać się ćmy.

Uczestnicy spotkań dowiedzieli się również, że istnieją co najmniej trzy powody, dla których warto czytać. A są to: możliwość nauczenia się czegoś nowego, okazja do wzbogacenia wyobraźni oraz wartości terapeutyczne książki. Uczniowie mieli również okazję do zaprezentowania wymyślonych przez siebie opowieści na zadany przez prowadzącą temat.

sala

Spotkania odbyły się:

– w Wypożyczalni Naukowej w Rynku dla klasy I i II SP 13

– w Filii nr 8 przy ul. Żorskiej dla I SP 18

– w Filii nr 2 Ostróg dla klasy V SP 1

sala

Nadesłała: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu