[Relacja] GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W PAWŁOWICACH

Spotkanie z Michałem Rusinkiem

spotkanie6 listopada dzieci ze szkoły podstawowej w Pawłowicach miały przyjemność uczestniczyć w spotkaniu z Michałem Rusinkiem, autorem bajek, wierszy, limeryków, tłumaczem. Przez wiele lat sekretarzem polskiej noblistki Wisławy Szymborskiej. Spotkanie przebiegło w miłej i sympatycznej atmosferze, z ogromną dawką humoru, gdzie pełno było zabawy słowem, gry językowej oraz wierszy, które czytał nasz gość. Na zakończenie wizyty uczniowie wręczyli autorowi wykonaną przez siebie „Księgę potworów”, która była wzorowana na tej napisanej przez Michała Rusinka.

W Pielgrzymowicach spotkanie poświęcone było głownie retoryce. Uczniowie klas siódmych i ósmej z ogromnym zainteresowaniem wysłuchali wykładu na temat sztuki budowania wypowiedzi, zobrazowanego barwnymi przykładami. Autor opowiadał również anegdotki ze swojego życia, wynikające z niefortunnego użycia słów lub wyrażeń, które nazwał „pypciami językowymi”. Na przykład o tym, jak to w relacji pewnego dziennikarza „małżonek wyniósł z pożaru swoją świeżo upieczoną małżonkę”. Na pamiątkę tego niezwykle udanego spotkania wykonano zdjęcie autora z młodzieżą.

spotkanie

Uczestnicy spotkań zgodnie stwierdzili , że Michał Rusinek dał się poznać jako osoba obdarzona niezwykłą inteligencją, skromnością i poczuciem humoru.

spotkanie

Nadesłała: Gminna Biblioteka Publiczna w Pawłowicach