[Zapowiedź] MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W SOSNOWCU

Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu zaprasza na wydarzenia zaplanowane na 20 lutego br.

plakat„Pióra, puszki i papużki” – wystawa w Filii nr 2 [20.02.2020-20.03.2020]

Filia nr 2 – Rudna IV Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu serdecznie zaprasza w czwartek 20 lutego 2020 o godz. 17.00 na wernisaż wystawy Wiesławy Michalskiej „Pióra, puszki i papużki”. Prowadzenie i oprawa muzyczna: Marek Broda. W programie prezentacja wierszy malarki. Prace eksponowane będa do 20 marca 2020 w siedzibie biblioteki przy ul. Gospodarczej 32 w godzinach jej otwarcia. Wstęp wolny.

plakat„Poczuj się bezpiecznie” – spotkanie z dzielnicowym w Filii nr 15 [20.02.2020]

Filia nr 15 – Mec MBP w Sosnowcu (ul. S. Kisielewskiego 9a) serdecznie zaprasza na spotkanie z dzielnicowym „Poczuj się bezpiecznie”, na którym mowa będzie m.in. o nowych rodzajach zagrożeń i przestępstw, jakich ofiarami padają osoby starsze i nie tylko. Czwartek 20 lutego 2020 godz. 16.00. Wstęp wolny.

 

 

„Z lotu ptaka” – spotkanie z Robertem Neumannem w Filii nr 6 [20.02.2020]

Fplakatilia nr 6 – Niwka (ul. Wojska Polskiego 6) serdecznie zaprasza na spotkanie z operatorem drona, fotografem – Robertem Neumannem, zatytułowane „Z lotu ptaka”. Spotkanie odbędzie się 20 lutego 2020 o godz. 16.00. Podczas pokazu zaprezentowane zostaną najciekawsze zdjęcia i filmy z 2019 roku. Pojawią się ujęcia nie tylko z Sosnowca, ale również te wykonane w woj. śląskim, a także za granicą.

 

Robert Neumann

Urodził się 4 marca 1985 r. w Gliwicach. Studiował w Wielkiej Brytanii. Tytuł inżyniera budownictwa zdobył na Uniwersytecie w Glasgow, w Szkocji. Przez długi czas wolne chwile spędzał na rowerze górskim, z czasem przesiadł się za stery drona. Uwielbia fotografować i filmować. Choć zaczynał od bezzałogowych statków powietrznych z czasem docenił fotografię tradycyjną. Najbardziej w swoich pracach lubi tematykę lotniczą, sportową oraz tradycje lokalne (procesje, obyczaje itd.). Jest otwarty na otoczenie i we wszystkim szuka interesujących kadrów. Za pomocą drona sfotografował i sfilmował wiele ciekawych miejsc na terenie województwa śląskiego, jak i całego kraju i Europy. Jego duma to współpraca z lotniskiem w Pyrzowicach. Lubi zdobywać miejsca na ogół niedostępne jak i fotografować niecodzienne sytuacje.