informacje

[Zapowiedź] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W RACIBORZU

Akademia Detektywów na Ferie w bibliotece

informacjeRazem z Lasse i Mają załóż Biuro Detektywistyczne, dowiedz się jak w 9 dni zostać Sherlockiem Holmesem, podążaj tropem detektywa Pozytywki i rozwiązuj detektywistyczne rebusy oraz łamigłówki… Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu serdecznie zaprasza wszystkie chętne dzieci i młodzież do wstąpienia do Akademii Detektywów!

– Akademia Detektywów będzie działała w trakcie ferii zimowych w dniach od 15 do 26 lutego. Zapraszamy codziennie od poniedziałku do piątku w godz. 11.00-14.00 na bezpłatne zajęcia animacyjne – informuje Małgorzata Szczygielska, dyrektor biblioteki.

Dla młodszych detektywów, biblioteka przygotowała mnóstwo atrakcji m.in. wycieczki do Zamku w Mosznej w Poszukiwaniu Skarbu Tiele – Wiencklera i do Opolskiego Teatru Lalki i Aktora na spektakl „Trzej muszkieterowie”, spotkanie autorskie z Melanią Kapelusz, Dzień Bezpiecznego Internetu z Teatrem Edukacji i Profilaktyki Maska z Krakowa oraz Przyjęcie na Baker Street 221b, czyli finałowe spotkanie na zakończenie Akademii Detektywów.

– Nieco starszych detektywów w wieku od 13 lat zapraszamy na Noc Łowców Duchów, na którą obowiązują wcześniejsze zapisy oraz na konwent miłośników sesji RPG i gier planszowych czyli NERD 2016: ROLL INITIATIVE! – mówi Magdalena Pordzik-Paskuda z Działu Promocji.

W trakcie Ferii z biblioteką odbędą się także warsztaty ze znanym rysownikiem Szymonem Telukiem poświęcone karykaturom i komiksom detektywistycznym. Zapisy w bibliotece lub pod nr tel. 32 415 35 88.

Akademia Detektywów będzie także otwarta w filiach bibliotecznych w Studziennej, Ocicach, Brzeziu i na ul. Żorskiej.

Więcej informacji w bibliotece oraz na www.biblrac.pl.