[Zapowiedź] BIBLIOTEKA ŚLĄSKA W KATOWICACH

„Panama – dżungla i karnawał” – spotkanie podróżnicze

spotkanieBiblioteka Śląska zaprasza na spotkanie podróżnicze Panama – dżungla i karnawał w dniu 16 maja 2016 r. o godz. 17.00.

Joanna i Artur Morawcowie, współzałożyciele Śląskiego Stowarzyszenia „Garuda”, opowiedzą o obchodach karnawału, dzikich wyspach i rajskich plażach Panamy. Wspólnie podróżują od 1995 r., kiedy to wybrali się drogą lądową z Polski do Indii. Odwiedzili już sześć z siedmiu kontynentów. W 1999 r. pobrali się w Buenos Aires w Argentynie. Od 2006 r. podróżują wraz z dziećmi, z którymi odwiedzili m.in.: Filipiny, Indonezję, Indie, Japonię, Sri Lankę, Oman, Armenię, Maroko, Brazylię, Argentynę, Chile i Peru. Opisy ich podróży opublikowano w przewodnikach globtroterskich „Przez Świat”, a także w „Rzeczpospolitej”, „Gazecie Wyborczej” oraz w zbiorze „Pępek Świata. Z dzieckiem w drodze”, wydanym przez National Geographic. Są współzałożycielami Śląskiego Stowarzyszenia Podróżniczego „Garuda” i współorganizatorami Festiwali Slajdów Podróżniczych w Katowicach.

Prelekcja „Panama – dżungla i karnawał” Joanny i Artura Morawców dotyczy podróży odbytej w lutym 2016 r. Na zaprezentowanych fotografiach będzie można zobaczyć obchody karnawału, podziwiać Kanał Panamski, dzikie wyspy, rajskie plaże, a także dżunglę.

Spotkanie współorganizowane ze Śląskim Stowarzyszeniem Podróżniczym „Garuda” w ramach XIV Festiwalu Slajdów Podróżniczych.

Wstęp wolny! Zapraszamy!