SPOTKANIE

[Relacja] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W ZAWIERCIU

Spotkanie z blogerką kulinarną Berniką

SPOTKANIE28 marca w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Zawierciu w ramach Tygodnia z Internetem odbyło się spotkanie z blogerką kulinarną Bernadetą Jarnot-Manecką. Nasz gość opowiadał o swojej pasji do gotowania oraz o prowadzeniu bloga Bernika – Mój kulinarny pamiętnik. Zebrani dowiedzieli się ile czasu trzeba poświecić, aby czytelnicy mogli przeczytać gotowy przepis na blogu, że to nie tak łatwo prowadzić bloga. Każde danie, które powstaje w rodzinnej kuchni najpierw jest starannie fotografowane, dopiero później trafia na stół. Pani Bernadeta często bierze udział w różnych konkursach, niejednokrotnie nagrodami są warsztaty kulinarne. Dzięki temu ma okazję gotować z najlepszymi kucharzami w Polsce. Poznała Karola Okrasę, Pascala Brodnickiego, Remigiusz Rączkę, Małgorzatę Molską, Annę Starmach.

spotkanie

W jednym z ostatnich konkursów kulinarnych wygrała bilety do Tajlandii, do której wybiera się w listopadzie. Podczas spotkania blogerka zachęcała zebranych do  poznawania kuchni z innych rejonów świata, sama uważa, że kuchnia polska, jest bardzo dobra, ale warto poznawać nowe smaki.

Na blogu Mój kulinarny pamiętnik znajdziemy przepisy z tradycyjnej kuchni śląskiej, przepisy dietetyczne, torty, specjalne dla chorych na Hashimoto, bez glutenu, na Wielkanoc, Boże Narodzenie.

Na zakończenie pani Bernadeta zachęcała do zakładania swoich własnych blogów i dzielenia się przepisami.

Nadesłała: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Zawierciu