konkurs

[Relacja] GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W MIEDŹNEJ Z/S W GRZAWIE

„Na szlaku przygód doktora Dolittle’a” – konkurs

konkursGminna Biblioteka Publiczna w Miedźnej z/s w Grzawie pierwszy dzień kalendarzowej wiosny przywitała konkursem czytelniczym dla klas II SP pt. „Na szlaku przygód doktora Dolittle’a”.Konkurs składał się z 7 zadań. Podczas ich wykonywania  trzeba było wykazać się nie tylko bardzo dobrą znajomością tekstu, ale też sprawnością fizyczną i talentem plastycznym.

Drugoklasiści znali odpowiedzi na tak trudne pytania jak: czym musieli się zajmować piraci po rzuceniu pirackiego rzemiosła? Jak nazywał się herszt  piratów? Jakie obowiązki domowe wykonywała małpka Czi-Czi? Czym zajmowała się sowa Tu-Tu? Czym kaczka Dab-Dab? A co należało do obowiązków papugi Polinezji?

konkurs

Drużyny przygotowały też piękne i pomysłowe prace plastyczne przedstawiające jedną z przygód doktora Dolittle’a oraz jego przyjaciół-zwierząt.

Doktor, który znał mowę zwierząt oraz jego podopieczni udali się, w obfitującą w wiele przygód,  podróż do Afryki. Dzięki  pomocy jaskółek uciekli piratom, dlatego jedno z zadań związane było z tymi sympatycznymi ptaszkami. Uczestnicy konkursu, a także licznie zgromadzeni kibice,  musieli się trochę pogimnastykować, by wykonać piękną „jaskółkę” oraz zaprezentować kaczy chód. Dzieci świetnie poradziły sobie ze wszystkimi konkursowymi konkurencjami.

Nadesłała: Gminna Biblioteka Publiczna w Miedźnej z/s w Grzawie