zajęcia

[Relacja] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W RACIBORZU. FILIA NR 10 W MARKLOWICACH

Nocka z detektywem

zajęciaNocki dla przedszkolaków organizowane przez Filię nr 10 Markowice raciborskiej biblioteki i Przedszkole w Markowicach to już tradycja. Tym razem tematem przewodnim spotkania były przygody Detektywa Pozytywki. „Detektyw Pozytywka” to seria książek dla dzieci autorstwa Grzegorza Kasdepke, która doczekała się nawet własnej strony internetowej.

O rety! Zaginęła książka o Detektywie Pozytywce! Czy to możliwe, że sympatyczny bohater zaginął na dobre? Dzieci z przedszkola w Markowicach w trakcie jego poszukiwań trafiły do Wypożyczalni i Czytelni Naukowej mieszczącej się na Rynku, gdzie czekał już na nie policjant z wydziału kryminalnego raciborskiej Policji. Przedstawił dzieciom różnego rodzaju ślady: daktyloskopijne, traseologiczne, mechanoskopijne, biologiczne, fizykochemiczne i osmologiczne, które pomogły odnaleźć zagubioną książkę.

spotkanie

Kolejnymi zadaniami młodych detektywów były rebusy i zagadki oraz przygotowanie portretu pamięciowego. Na koniec, dzięki wskazówkom zawartym w liście odnalazły tajemniczą szkatułkę, w której na każdego uczestnika Nocy czekała imienna zakładka pozostawiona przez wdzięcznego Detektywa Pozytywkę.

spotkanie

Nadesłała: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu