ciastka

[Relacja] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W RACIBORZU

Z raciborską biblioteką „Na co dzień i od święta”

rysunkiRuszyło „Lato z biblioteką”! Na pierwszym, niezwykle słodkim wakacyjnym spotkaniu dla dzieci w bibliotece przy ul. Kasprowicza 12 świętowano Dzień Piekarzy i Cukierników.Głównym punktem programu było projektowanie tacy z ciasteczkami. Dzieci otrzymały bogaty zestaw materiałów plastycznych, uruchomiły wyobraźnię i efekt końcowy prac można teraz podziwiać na wystawie. Nie zabrakło oczywiście zabaw ruchowych i rozgrywek piłkarskich.

Słodką atrakcją było przygotowanie wafelków z czekoladą i truskawkowym dżemem w rolach głównych. Na deser z kolei zostały podane „Różowe babeczki” –  opowiadanie kryminalne Joanny Jagiełło o niecodziennych wydarzeniach  w cukierni pani Bajadery.

ciastka

Przypomnijmy, tegoroczne Lato z biblioteką nosi nazwę „Na co dzień i od święta”. Zajęcia odbywają się we wtorki i czwartki (27.06 – 31.08) w godz. 11.00-14.00. Każdy dzień to inne nietypowe święto i nowe wyzwania – warsztaty artystyczne, zabawy ruchowe na świeżym powietrzu, spotkania z zaproszonymi gośćmi czy wycieczki.

Nadesłała: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu