pies

[Relacja] KSIĄŻNICA BESKIDZKA W BIELSKU-BIAŁEJ

Spotkanie z dogoterapeutą w Książnicy Beskidzkiej

piesPrzez cały 2017 rok Książnica Beskidzka realizuje projekt dofinansowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pt. Książka i zwierzę – nie tylko na papierze. Głównym założeniem projektu jest promocja literatury poruszającej tematykę zwierząt w jej wszystkich formatach oraz uwrażliwienie dzieci, młodzieży i osób starszych na potrzeby i problemy zwierząt, rozbudzenie empatii, szacunku i poczucia odpowiedzialności za ich los.

W ramach tych działań, 29 czerwca gościliśmy w bibliotece dogoterapeutę Tomasza Wójcika z Polskiego Centrum Dogoterapii wraz z jego podopiecznym – psem wabiącym się Blues rasy golden retrieve. Spotkanie zatytułowane było Bezpieczny pies – bezpieczne dziecko.

zajęcia

Podczas zajęć dzieci dowiedziały się m. in. w których sytuacjach nie należy podchodzić do psa, jak zachować się w sytuacji, gdy pies zaatakuje, czym jest mowa ciała psa, jaką rolę odgrywa pies w społeczeństwie i wiele innych przydatnych informacji. Blues aktywnie uczestniczył w zajęciach, wywołując u dzieci okrzyki zachwytu i radości.

Nadesłała: Książnica Beskidzka w Bielsku-Białej