WARSZTATY

[Relacja] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W RACIBORZU

Warsztaty dziennikarskie z Małgorzatą Karoliną Piekarską

WARSZTATYDla tych, którzy piszą artykuły do szkolnej gazetki, powadzą bloga albo wiążą swoją przyszłość z dziennikarstwem… w ramach projektu „Łączy nas książka”, raciborska biblioteka zorganizowała profesjonalne warsztaty dziennikarskie z Małgorzatą Karoliną Piekarską.

Artykuł dla dzieci, piszemy tak jak dla dziecka. Dziennikarz powinien być bezstronny. Relacja to inna nazwa reportażu. Prawda czy fałsz? Na początku, uczestnicy warsztatów rozwiązali quiz wiedzy. Następnie Małgorzata Karolina Piekarska – pisarka, blogerka, dziennikarka prasowa i telewizyjna związana z TVP Warszawa, zdradziła młodym dziennikarzom jak przeprowadzić wywiad telewizyjny a jak prasowy, dlaczego oprócz dyktafonu każdy dziennikarz powinien mieć przy sobie notes i co wpływa na popularność blogów. W warsztatach, które odbyły się w Klubie dla Młodzieży STREFA przy ul. Żółkiewskiego, wzięli udział m.in. autorzy projektu „Mój Racibórz. Rozmowy Strefy na 800 lat”.

PREZENTERKA

warsztaty

– Poprosiliśmy prowadzącą, aby wspólnie z uczestnikami obejrzała kilka z nagranych wywiadów a następnie omówiła popełnione przez młodych dziennikarzy błędy, proponując ciekawsze rozwiązania. Mamy nadzieję, że wczorajsze warsztaty pomogą im rozwinąć dziennikarską pasję – podsumowuje Magdalena Pordzik-Paskuda z Działu Promocji MiPBP w Raciborzu.

logosWarsztaty dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.