solista

[Relacja] MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W JAWORZNIE

„Bodo Café” – spektakl muzyczny

solistaW tym roku po raz drugi w Jaworznie obchodzony jest Tydzień Seniora. Z tej okazji opracowany został bogaty program wydarzeń skierowanych do osób starszych. Wśród licznych propozycji na szczególne miejsce zasługuje, pełen nostalgicznego humoru, muzyczny wieczór, zatytułowany „Bodo Cafe”.

Spektakl odbył się 28 września br., w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaworznie, a jego organizacja była możliwa dzięki realizacji projektu: „Bądź na plus 60 – jaworznicki program wsparcia dla seniorów”, dofinansowanego w ramach rządowego programu na rzecz aktywności społecznej osób starszych na lata 2014-2020, którego Beneficjentem jest Stowarzyszenie „Nasza Przystań”, a partnerem Miasto Jaworzno.

spotkanie

Młodzi, ale niezwykle utalentowani artyści: Weronika Kępka, Łukasz Kostka, Agnieszka Dancewicz, Karol Grzeszczuk, Justyna Służalec, Emilia Krzyżanowska, Piotr Kucharz, Krzysztof Kołodziej, sprawili, że przenieśliśmy się do lat 30. minionego wieku, by wspólnie przypomnieć sobie postać Eugeniusza Bodo, aktora, piosenkarza, scenarzysty i producenta. Biograficzną opowieść przeplatały niezapomniane szlagiery z tamtych lat.  Koncert prowadziła Małgorzata Jeruzal.

widownia

By jak najdłużej pozostać pod urokiem bohatera spotkania i czasów, w których tworzył, przygotowaliśmy, specjalnie na tę okazję, ekspozycję, przybliżającą życie i dorobek artysty.

Nadesłała: Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie