sprayowanie

[Relacja] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W RACIBORZU

Czytanie na bruku – wspólna akcja raciborskiej biblioteki i „Strefy”

napisPojawiły się nagle w czwartkowe słoneczne popołudnie i wywołały pozytywne reakcje wśród przechodniów – cytaty z ulubionych książek podopiecznych Klubu dla Młodzieży „STREFA” zagościły w wybranych miejscach Raciborza. Akcja została przeprowadzona w ramach projektu „Łączy nas książka”.

„Dobrze widzi się tylko sercem” (Mały Książę, Antoine de Saint-Exupéry), „Podróże są dobre, jeśli można wrócić” (Magiczne drzewo, Andrzej Maleszka) czy „Kiedy masz jakieś wątpliwości, idź do biblioteki” (Harry Potter i Komnata Tajemnic, J.K. Rowling) – to tylko niektóre z wytypowanych przez dzieci i młodzież cytatów, które można odnaleźć na raciborskich chodnikach m.in. przy ul. Kasprowicza, naprzeciw Urzędu Miasta, wokół przystani kajakowej czy w Parku Roth.

sprayowanie

sprayowanie

sprayowanie

– W sprayowaniu pomogli nam młodzi „strefowicze”, którym bardzo spodobała się akcja. Wzbudziliśmy także niemałe zainteresowanie ze strony raciborzan. Teraz zachęcamy do wybrania się na spacer i odszukania śladów naszego działania – mówi Magdalena Pordzik-Paskuda z Działu Promocji MiPBP.

logosDofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

 

Nadesłała: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu