spotkanie

[Relacja] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W RACIBORZU

Koncert „Post Scriptum, czyli Miłość Po…”

spotkanieW bibliotece przy Kasprowicza 12 odbyła się wyjątkowa muzyczna promocja książki „Tańcerka” Agaty Szmigrodzkiej. Koncert „Post Scriptum, czyli Miłość Po…” z udziałem znakomitych muzyków i z flamenco na żywo oczarował raciborską publiczność.

Tematyka koncertu krążyła wokół różnych rodzajów miłości, a przede wszystkim miłości późnej, ale nie spóźnionej. Czytelnicy usłyszeli m.in. miłosne ballady, tango, „Erotyk” K.K.Baczyńskiego czy finałowy rock’n roll. Bibliotekę wypełniły charyzmatyczne głosy Wojciecha Michalskiego i Zbyszka Stefańskiego, cudowne brzmienia skrzypiec Anny Dębickiej i gitary basowej Wojciecha Maziakowskiego oraz porywający taniec flamenco w wykonaniu Agaty Szmigrodzkiej.

koncert

Na koncert złożyły się także cytaty poetyckich fragmentów książki „Tańcerka” Agaty Szmigrodzkiej, która jak przyznaje autorka, jest mocno autobiograficzna i stanowi swego rodzaju wykładnię podejścia Szmigrodzkiej do jej pracy i pasji zarazem – czyli do tańca.

koncert

Książki Agaty Szmigrodzkiej oraz płyty z muzyką Wojciecha Michalskiego i Zbyszka Stefańskiego można wypożyczyć w raciborskiej bibliotece. Gorąco polecamy!

logosKoncert odbył się w ramach projektu „Łączy nas książka” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Nadesłała: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu