spotkanie

[Relacja] MIEJSKO-GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W SIEWIERZU

POLICYJNE PASOWANIE NA CZYTELNIKA W SIEWIERSKIEJ BIBLIOTECE

spotkanie23 listopada 2017 roku w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Siewierzu odbyła się ważna uroczystość – „Policyjne Pasowanie na Czytelnika”. Gośćmi specjalnymi dwóch spotkań byli policjanci: starszy sierżant Tomasz Mogielski z Komendy Powiatowej Policji w Będzinie wraz z dzielnicowym z Komisariatu Policji w Siewierzu aspirantem Marcinem Welonem. Pasowanymi na czytelników byli uczniowie klas pierwszych ze Szkoły Podstawowej im. Księstwa Siewierskiego  i Szkoły Podstawowej Nr 2 w Siewierzu.

Dzieci zapoznały się z biblioteką i jej bogatym księgozbiorem, wysłuchały pogadanki na temat zasad korzystania z biblioteki i poszanowania książek. Gość specjalny st. sierż. Tomasz Mogielski  przeczytał dzieciom książkę o Leosiu policjancie. W bardzo ciekawy i barwny sposób przybliżył im tajniki pracy policjantów, zasady bezpiecznego zachowania się na drodze, w podróży, w szkole. Uczulił ich, by zawsze pamiętali o noszeniu kamizelek odblaskowych podczas poruszania się o zmroku. Zwrócił  również uwagę na to, jak należy postępować w kontaktach z nieznajomymi. Policjant zachęcił ich do odwiedzania biblioteki i sięgania po książki, zwłaszcza detektywistyczne. Wraz z policjantami do biblioteki i dzieci zawitała policyjna maskotka Klara.

spotkanie

spotkanie

Na zakończenie wszyscy pierwszoklasiści zostali uroczyście pasowani przez starszego sierżanta Tomasza Mogielskiego na czytelników biblioteki. Otrzymali pamiątkowe dyplomy, zakładki i książki, a każdy mógł wypożyczyć wybraną przez siebie książkę.  Mamy nadzieję, że   wizyta w bibliotece będzie początkiem ich pięknej, czytelniczej przygody.

Nadesłała: Jolanta Jakubczyk, Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Siewierzu