[Relacja] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W RACIBORZU. FILIA W MARKLOWICACH

Pisarz Paweł Beręsewicz spotkał się z czytelnikami w Markowicach

zajęciaW poniedziałek 4 grudnia, w filii Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Raciborzu-Markowicach gościł autor książek dla dzieci Paweł Beręsewicz. Pisarz spotkał się z uczniami klasy trzeciej i czwartej.

Paweł Beręsewicz pracował jako nauczyciel języka angielskiego, tworzył słowniki języka angielskiego. Obecnie pracuje jako tłumacz i jest autorem opowiadań i powieści dla dzieci. Jego najpopularniejsze książki to: „Co tam u Ciumków?”, „Poczet psujów polskich”, „Tajemnica człowieka z blizną”, „Jak zakochałem Kaśkę Kwiatek” i wiele innych.

spotkanie

W trakcie spotkania w Markowicach, pisarz zaprosił uczestników do ciekawych, literackich dyskusji przy herbacie lub kawie, przypominając jednocześnie o obowiązujących w trakcie takich rozmów zasadach savoir-vivre’u. Paweł Beręsewicz był ciekaw, jakie książki najbardziej lubią czytać dzieci. Omówił także wybrane tytuły, wprowadzając słuchaczy w stan absolutnego skupienia i zachęcając do wypożyczania książek w bibliotece. Na koniec autor chętnie podpisywał swoje książki.

spotkanie

Nadesłała: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu