[Relacja] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W ZAWIERCIU

Grudniowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

SPOTKANIE12 grudnia w Dziale Metodycznym Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Zawierciu odbyło się przedświąteczne ostatnie w tym roku spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych. Przedmiotem spotkania była książka Marii Nurowskiej „Zabójca”. Autorka pisząc tę powieść, czerpała inspirację z prawdziwych historii, które zdarzyły się na Podhalu.

„Zabójca” to historia Joanny Padlewskiej, młodej dziennikarki, w drodze do Zakopanego spotykającej tajemniczego mężczyznę. Zaintrygowana zachowaniem współpasażera kobieta, pod pretekstem pisania reportażu o Polakach, którzy wrócili z Ameryki, postanawia za wszelką cenę poznać historię Adama Madeja.

Klubowiczkom przypadła lektura do gustu, a była to już druga książka tej autorki i zgodnie stwierdziły, że nie zawiodły się na niej.

SPOTKANIE

Wszyscy uczestnicy spotkania życzyli sobie Wesołych Świąt i Szczęśliwego, owocnego w dobre książki, Nowego Roku. Na kolejnym spotkaniu 23 stycznia będziemy omawiać pozycję Magdaleny Witkiewicz „Czereśnie zawsze muszą być dwie”.

Nadesłała: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Zawierciu