[Relacja] MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W SIEMIANOWICACH ŚLĄSKICH

 

Jasełka

Siemianowice„Święta, święta i po świętach” – wielu z nas tak mówi. A dlaczego? Bo czas szybko mija, bo tracimy zdolność zatrzymywania się, refleksji nad sobą, nad życiem, nad przemijającym czasem. Aby jednak uchwycić chwilę Świąt Bożego Narodzenia na troszkę dłużej, zorganizowaliśmy po raz kolejny jasełka w bibliotece.

Aktorzy ze Szkoły Podstawowej nr 6 przedstawili jasełka na medal, w innej odsłonie niż dotychczas. Śledziliśmy więc drogę sondy ulicznej, gdzie zadawane było niby proste pytanie, ale jakże trudno na nie dzisiaj odpowiedzieć: czym jest dla ciebie Boże Narodzenie? Można by dodać jeszcze jedno, czy święta są tylko choinką i prezentami? I wbrew pozorom, dziennikarz zadający to pytanie przeniósł nas jakby wstecz od współczesności, do żłóbka Jezusa.

Te odsłony pytań, pochody pasterzy, królów, przeplatane były pięknie wykonanymi kolędami. Bardzo dziękujemy dzieciom, rodzicom i nauczycielom: Aurelii Tomaszewskiej, Dominice Wawrzynek i Annie Kolbusz za trud przygotowania jasełek. Dziękujemy za chwilę refleksji, zadumy i radości.

Nadesłała: Anna Leszczak, MBP w Siemianowicach Śląskich

Siemianowice

Siemianowice

Siemianowice

Siemianowice

Siemianowice

Biblioteka wspiera Cele Zrównoważonego Rozwoju

cele pokój