[Relacja] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W BĘDZINIE

Czy polubisz moją breję czyli kilka słów o przyjaźni

KLUBLiteracki i Książkowy Klubik LUBIK to inicjatywa oddziału dla dzieci i młodzieży realizowana w ramach ogólnopolskiej sieci Dyskusyjnych Klubów Książki dla dzieci. Organizowane raz w miesiącu spotkania pozwalają młodym czytelnikom rozmawiać o książkach, które ich interesują, bawią a także… nudzą. To najlepszy z możliwych sposobów kształtowania literackich gustów młodych ludzi oraz nawyku aktywnego i kulturalnego spędzania wolnego czasu.

Podczas lutowego spotkania LUBIKA młodzi klubowicze dyskutowali na poważne tematy związane z przyjaźnią wywołane książką „Czy polubisz moją breję” Mo Willemsa, autora serii książek o przygodach słonia Leona i świnki Malwinki, współtwórcy Ulicy Sezamkowej.

zajęcia

zajęcia

Podczas spotkania, dzieci dyskutowały o tym, czym dla nich jest przyjaźń, jak to jest
z ludzkimi charakterami, czy warto iść czasem na kompromis i co ze śmiechem, czy on pomaga w trudnych sytuacjach. Okazało się, że przykład Leona, który stale się czymś przejmuje i rozbrykanej świnki Malwinki jest doskonałym odzwierciedleniem przyjaźni łączących dzieci, które wzajemnie się uzupełniają, wspierają i rozśmieszają, zwłaszcza, gdy trzeba zabawić się w kucharzy i ugotować dla wszystkich wyśmienitą „breję”.

Na szczęście klubowiczom będzińskiego LUBIKA po uruchomieniu niepohamowanych zasobów fantazji wspólne gotowanie dostarczyło wiele zabawy, nie mówiąc o daniu dnia, jakim była zupa mleczna z papierowych serwetek.

gotowanie

Kolejne spotkanie LUBIKA, na które już teraz serdecznie zapraszamy, odbędzie się 16 marca. Tym razem inspiracją do rozmów będzie książka ”Nele i tajemnice świata” autorstwa małej reporterki Nel. Wstęp wolny.

Biblioteka wspiera Cele Zrównoważonego Rozwoju

cele równość   pokój