[Relacja] KSIĄŻNICA BESKIDZKA W BIELSKU-BIAŁEJ

Pod dziką czereśnią

spotkanieGościem czwartkowego spotkania (08.03.2018) w saloniku Literackim Książnicy Beskidzkiej był Mirosław Bochenek – z zawodu prawnik, z zamiłowania poeta, felietonista, autor tekstów piosenek, między innymi dla Ryszarda Riedla i zespołu DŻEM, Mirka Breguły i duetu UNIVERSE, zespołów EASY RIDER, REBELIANCI. Pisze także teksty dla Tomka Lewandowskiego, Piotra Woźniaka i Kabaretu DŁUGI.

Mirosław Bochenek debiutował w 1975 roku, wydał osiem zbiorów wierszy. Za dotychczasowe publikacje książkowe otrzymał nagrodę im. Władysława Orkana. Jego poezja tłumaczona była na wiele języków.

W Książnicy Beskidzkiej Mirosław Bochenek promował swoją najnowszą książkę pt.: Pod dziką czereśnią. W pierwszej części spotkania poeta odczytał wybrane utwory, druga – poświęcona była tekstom jego piosenek i historiom ich powstania. A że był to 8 marca, Dzień Kobiet, wszystkie panie otrzymały od autora tomik jego wierszy oraz kwiaty.

spotkanie

Wiersze zebrane w tomiku Pod dziką czereśnią to piękne liryki o miłości, tej młodzieńczej, ale i tej dojrzałej, tej dopiero rodzącej się, ale i tej, która minęła. Adam Ziemianin we wstępie do tomiku Pod dziką czereśnią, napisał: „Mirosław Bochenek (…) skupił się głównie na wierszach o miłości albo blisko związanych z tym uczuciem. Sama konstrukcja tomu jest dobrze przemyślana. I dobrze, że autor wzbogacił swój wybór tekstami piosenek, bo to są piosenki, które już na stałe weszły do obiegu kultury polskiej. To książka, którą dobrze się czyta (…) Utwory zawarte w tym wyborze mają swą wewnętrzną melodykę i muzyczność.”

Zachęcamy do zapoznania się z twórczością Mirosława Bochenka.

Biblioteka wspiera Cele Zrównoważonego Rozwoju

 cele   pokój

Nadesłała: Książnica Beskidzka w Bielsku-Białej